| Model NO. | DB460 ASTM/AISI/SGCC/CGCC/TDC51DZM |
|---|---|
| Application | PPGI |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | DB460 ASTM/AISI/SGCC/CGCC/Tdc51dzm |
| Model NO. | : ZD-HRC 25T1250 |
|---|---|
| Application | Construction, Machine,Petroleum, Metallurgy, Ship |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | A36 /S235 /S275jr /S355jr DC01//Ss400/SA283 Etc... |
| Model NO. | ZD-SSCOIL1250 |
|---|---|
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Thickness | 0.1mm-13mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Roll Weight | 0.5t-25t |
| Model NO. | ZD-HRC |
|---|---|
| Application | Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Model NO. | ZD-SSCOIL |
|---|---|
| Material | 201/202/304/309/309S/310/310S/304/304L/316/316L |
| Thickness | 0.1mm-13mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Roll Weight | 0.5t-25t |
| Material | 200 Series, 300 Series, 400 Series... |
|---|---|
| Thickness | 0.1mm-13mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Roll Weight | 0.5t-25t |
| Custom Made | Yes |
| Model NO. | Dx53D, DX54D SGHC, SGCH |
|---|---|
| Technique | Hot Rolled |
| Application | Mold & Dies, Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate |
| Special Use | Cutting Tools, Measuring Tools, Cutters In Common Steel, High-strength Steel Plate, Wear Resistant Steel, Silicon Steel |
| Stock | Stock |
| Model NO. | ZD-Hgspdn80 |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round&Square |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Model NO. | Zd-Hgspdn10 |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round&Square |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Model NO. | Zd-Hgspdn10 |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round&Square |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |