| Model NO. | 23Q110 23Q120 23Q130 23Q140 23Q150 |
|---|---|
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Thickness | 1mm-30mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Roll Weight | 0.5t-25t |
| Model NO. | 23q110 23q120 |
|---|---|
| Application | Transformer |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Grade | Q195, Q235, Q345, SS400, SPCC, SPHC |
|---|---|
| Price Term | CIF CFR FOB EX-WORK |
| Sample | Avaliable |
| Model No | SA210 ASTM A213 T12 |
| Business Type | Manufaturer |
| American Standard/European Standard | ASTM A792M |
|---|---|
| PE Coating Structure Standard (μm) | 2/1 |
| Pencil Hardness | Not Less Than HB |
| Elongation After Break | More Than 20% |
| Impact Energy | Not Less Than 9J |
| Total Weight Of Plating Both Sides (Outside/Inside) | 150g/ (75/75 Or 85/65) |
|---|---|
| Executive Standard | GB/T12754-2019 |
| Tensile Strength | 270-500MPA |
| Yield Strength | >300MPA |
| Cold Rolled Substrate Width Specification | 1200mm |
| Model NO. | ZD-gshdx51t0.2w1200 |
|---|---|
| Application | Bulding, Roofing, Industry,Shipbuilding |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Model NO. | ZD-gshdx51t1w |
|---|---|
| Application | Container Plate |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Model NO. | ZD-ppgi |
|---|---|
| Application | PPGI |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | Dx51d,Dx52D,Dx53D,Dx54D,S250gd,S350gd,S550gd |
| American Standard/European Standard | ASTM A792M |
|---|---|
| Cold Rolled Substrate Thickness | ≥0.41mm |
| Executive Standard | GB/T12754-2019 |
| Cold Rolled Substrate Width Specification | 1200mm |
| Metal Coating Alloy Composition | AlZnMg Or Galvanized AlMg |
| Model NO. | ZD-HGSP |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round&Square |
| Product Name | Galvanized Steel Pipe |
| Od | 1-500mm As Requested |