| Model NO. | ZD-HGSPDN20 |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round&Square |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Model NO. | ZD-HGSPDN |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round&Square |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Model NO. | ZD-gsh |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round&Square |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Model NO. | ZD-HGSPDN |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round&Square |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
|---|---|
| Section Shape | Round&Square |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Production Standards | ASTM/JIS/AISI/DIN/BS/En/GB |
| Model NO. | Q235/Q345/Ss400/St372/St52/Q420/Q460/S235jr/S275jr |
|---|---|
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | Carbon Steel Series |
| Thickness | 1mm-30mm |
| Pencil Hardness | Not Less Than HB |
|---|---|
| Total Weight Of Plating Both Sides (Outside/Inside) | 150g/ (75/75 Or 85/65) |
| Elongation After Break | More Than 20% |
| Label Thickness | ≥0.45mm |
| Tensile Strength | 270-500MPA |
| Cetifecation | CE ISO SGS |
|---|---|
| Custom Made | Yes |
| Length | 1000mm-12000mm |
| Usage | Building Construction Material |
| Specification | JIS G 3321 2017, ASTM A792M 2010 |
| Hrb | Full Hard |
|---|---|
| Sample | Available |
| Business Type | Manufacturer |
| Tolerance | ±1% |
| Item No | B879 |
| Model NO. | ZD-PPGI |
|---|---|
| Application | PPGI |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Thickness | 1mm-30mm Or As Required |