| Model NO. | ASTM A36 Q235B Q355 A570 A572 |
|---|---|
| Application | Flange Plate |
| Edge | Mill |
| Stock | Stock |
| Material | ASTM A36 Q235B Q355 A570 A572 |
| Model NO. | ZD-HRC10T1500 |
|---|---|
| Application | Boiler Plate |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Model NO. | ZD-SSCOIL |
|---|---|
| Material | 201/202/304/309/309S/310/310S/304/304L/316/316L |
| Thickness | 0.1mm-13mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Roll Weight | 0.5t-25t |
| Treatment | Galvanized |
|---|---|
| Standards | ASTM, GB, JIS |
| Hardness | Full Hard |
| Usage | Building Construction Material |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Model No | SA210 ASTM A213 T12 |
|---|---|
| Sample | Available |
| Hrb | Full Hard |
| Item No | B879 |
| Grade | Q195, Q235, Q345, SS400, SPCC, SPHC |
| Product Category | PPGI Steel Coil |
|---|---|
| Including Metallized Layer, The Thickness After Painting | ≥0.46mm |
| Total Weight Of Plating Both Sides (Outside/Inside) | 150g/ (75/75 Or 85/65) |
| Label Thickness | ≥0.45mm |
| Specular Gloss Of Topcoat | Glossiness Of Finish Paint Mirror Surface: ≥40 Degrees |
| Hs Code | 7210490000 |
|---|---|
| Width | 600-1500 Mm |
| Products | Spring Steel Strip |
| Zinccoatingtype | Hot-dip Galvanized |
| Inspection | Thirdy Inspection Party |
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
|---|---|
| Section Shape | Round&Square |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Production Standards | ASTM/JIS/AISI/DIN/BS/En/GB |
| Model NO. | Zd-Hgspdn10 |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round&Square |
| Product Name | Galvanzied Steel Pipe |
| Od Diameter | 13.7-1219.2mm |
| Model NO. | Zd-Hgspdn10 |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round&Square |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |