| Application | PPGI |
|---|---|
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | Dx51d,Dx52D,Dx53D,Dx54D,S250gd,S350gd,S550gd |
| Thickness | 1mm-30mm |
| Application | PPGI |
|---|---|
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | Dx51d,Dx52D,Dx53D,Dx54D,S250gd,S350gd,S550gd |
| Thickness | 1mm-30mm |
| Model NO. | ZD-PPGI |
|---|---|
| Application | PPGI |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | Dx51d,Dx52D,Dx53D,Dx54D,S250gd,S350gd,S550gd |
| Model NO. | ZD-PPGI |
|---|---|
| Application | PPGI |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | Dx51d,Dx52D,Dx53D,Dx54D,S250gd,S350gd,S550gd |
| Model NO. | ZD-PPGI |
|---|---|
| Application | PPGI |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | Dx51d,Dx52D,Dx53D,Dx54D,S250gd,S350gd,S550gd |
| Model No | S0926-044 |
|---|---|
| Usage | Building Construction Material |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Length | 1000mm-12000mm |
| Grade | SGCC, DX51D,DC03 Etc. |
| Impact Energy | Not Less Than 9J |
|---|---|
| Label Thickness | ≥0.45mm |
| Cold Rolled Substrate Thickness | ≥0.41mm |
| Metal Coating Alloy Composition | AlZnMg Or Galvanized AlMg |
| Cold Rolled Substrate Width Specification | 1200mm |
| Packaging Details | customer settings |
|---|---|
| Delivery Time | 8work days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 500+tons+5-8days |
| Place of Origin | China |
| Product Name | DX51D+AZ Galvanized Coil 508mm / 610mm 0.3-3mm 1250mm Width |
|---|---|
| Coating Type | Electrolytic Zinc Coating |
| Application Areas | Automotive, Transport, Machine Building |
| Coating Thickness | 5-12 μm |
| Product Category | Galvanized Steel Coil |
| Product Name | DX51D+AZ Galvanized Coil 508mm / 610mm 0.3-3mm 1250mm Width |
|---|---|
| Product Category | Galvanized Steel Coil |
| Application Areas | Automotive, Transport, Machine Building |
| Coating Thickness | 5-12 μm |
| Coating Type | Electrolytic Zinc Coating |