| Coating Type | Electrolytic Zinc Coating |
|---|---|
| Product Category | Galvanized Steel Coil |
| Application Areas | Automotive, Transport, Machine Building |
| Coating Thickness | 5-12 μm |
| Product Name | DX51D+AZ Galvanized Coil 508mm / 610mm 0.3-3mm 1250mm Width |
| Product Category | Galvanized Steel Coil |
|---|---|
| Product Name | DX51D+AZ Galvanized Coil 508mm / 610mm 0.3-3mm 1250mm Width |
| Coating Thickness | 5-12 μm |
| Coating Type | Electrolytic Zinc Coating |
| Application Areas | Automotive, Transport, Machine Building |
| Coating Thickness | 5-12 μm |
|---|---|
| Product Name | DX51D+AZ Galvanized Coil 508mm / 610mm 0.3-3mm 1250mm Width |
| Application Areas | Automotive, Transport, Machine Building |
| Product Category | Galvanized Steel Coil |
| Coating Type | Electrolytic Zinc Coating |
| Model NO. | ZD-PPGI |
|---|---|
| Application | PPGI |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | Dx51d,Dx52D,Dx53D,Dx54D,S250gd,S350gd,S550gd |
| Model NO. | ZD-PPGI |
|---|---|
| Application | PPGI |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | Dx51d,Dx52D,Dx53D,Dx54D,S250gd,S350gd,S550gd |
| Model NO. | ZD-PPGI |
|---|---|
| Application | PPGI |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | Dx51d,Dx52D,Dx53D,Dx54D,S250gd,S350gd,S550gd |
| Model NO. | ZD-PPGI |
|---|---|
| Application | PPGI |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | Dx51d,Dx52D,Dx53D,Dx54D,S250gd,S350gd,S550gd |
| Model NO. | ZD-PPGIR1250 |
|---|---|
| Application | Building, Roof, Decoration Etc |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Hardness | Full Hard |
|---|---|
| Length | 1000mm-12000mm |
| Custom Made | Yes |
| Usage | Building Construction Material |
| Treatment | Galvanized |
| Length | 1000mm-12000mm |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanized |
| Specification | JIS G 3321 2017, ASTM A792M 2010 |
| Cetifecation | CE ISO SGS |
| Usage | Building Construction Material |