| Model NO. | ZD-HRC |
|---|---|
| Application | Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Model NO. | ZD-HRC |
|---|---|
| Application | Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Tolerance | ±1% |
|---|---|
| Product Name | Q195 Q235 Ms Mild HR Steel Coil Black Carbon Steel Coil A36 S235jr S355 SS400 |
| Business Type | Manufacturer |
| Item No | B879 |
| Decoiler | Hydraulic |
| Model No | SA210 ASTM A213 T12 |
|---|---|
| Price Term | CIF CFR FOB EX-WORK |
| Product Name | Q195 Q235 Ms Mild HR Steel Coil Black Carbon Steel Coil A36 S235jr S355 SS400 |
| Hrb | Full Hard |
| Product Category | Carbon Steel Coil |
| Material | 200 Series, 300 Series, 400 Series... |
|---|---|
| Thickness | 0.1mm-13mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Roll Weight | 0.5t-25t |
| Custom Made | Yes |
| Material | 200 Series, 300 Series, 400 Series... |
|---|---|
| Thickness | 0.1mm-13mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Roll Weight | 0.5t-25t |
| Custom Made | Yes |
| Model NO. | ZD-ssc |
|---|---|
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Thickness | 0.1mm-13mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Roll Weight | 0.5t-25t |
| Material | 200 Series, 300 Series, 400 Series... |
|---|---|
| Thickness | 0.1mm-13mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Roll Weight | 0.5t-25t |
| Custom Made | Yes |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
|---|---|
| Thickness | 0.1mm-13mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Roll Weight | 0.5t-25t |
| Custom Made | Yes |
| Material | 200 Series, 300 Series, 400 Series... |
|---|---|
| Thickness | 0.1mm-13mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Roll Weight | 0.5t-25t |
| Custom Made | Yes |