| Model NO. | DX51D DX52D Galvanized Steel Pipes |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round&Square |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Model NO. | DX51D DX52D Z30-275g Galvanized Steel Pipes |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round&Square |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Model NO. | A283GRC |
|---|---|
| Application | Construction Materials |
| Edge | Construction Materials |
| Stock | Stock |
| Material | A283grc |
| Model NO. | A709-50T-2 |
|---|---|
| Technique | Hot Rolled |
| Application | Mold & Dies, Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate, Construction Used |
| Special Use | Cutting Tools, Measuring Tools, Cutters In Common Steel, High-strength Steel Plate, Wear Resistant Steel, Silicon Steel, Construction Used |
| Stock | Stock |
| Packaging Details | Customer settings |
|---|---|
| Delivery Time | 10days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 500+tons+5-8days |
| Place of Origin | CHNIA |
| Model NO. | JIS G3106 SM400A SM400B SM400C SM490A SM490B SM490 |
|---|---|
| Technique | Hot Rolled |
| Application | Mold & Dies, Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate |
| Special Use | Cutting Tools, Measuring Tools, Cutters In Common Steel, High-strength Steel Plate, Wear Resistant Steel, Silicon Steel |
| Stock | Stock |
| Model NO. | Q235/Q345/Ss400/St372/St52/Q420/Q460/S235jr/S275jr |
|---|---|
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | Carbon Steel Series |
| Thickness | 1mm-30mm |
| Model NO. | 23q110 23q120 |
|---|---|
| Application | Transformer |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Model NO. | ASTM A36 Q235B Q355 A570 A572 |
|---|---|
| Application | Flange Plate |
| Edge | Mill |
| Stock | Stock |
| Material | ASTM A36 Q235B Q355 A570 A572 |
| Model NO. | A36 Q235 Q235B Q345 Ss400 |
|---|---|
| Technique | Hot Rolled |
| Application | Mold & Dies, Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate |
| Special Use | Cutting Tools, Measuring Tools, Cutters In Common Steel, High-strength Steel Plate, Wear Resistant Steel, Silicon Steel |
| Stock | Stock |