| Model NO. | 42CrMo |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Packaging Details | Customer settings |
|---|---|
| Delivery Time | 10days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 500+tons+5-8days |
| Place of Origin | CHNIA |
| Model NO. | ASTM A283GRC A284GRB A306GR55 Q235 |
|---|---|
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Thickness | 1mm-30mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Model NO. | 23Q110 23Q120 23Q130 23Q140 23Q150 |
|---|---|
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Thickness | 1mm-30mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Roll Weight | 0.5t-25t |
| Model NO. | SB450 |
|---|---|
| Stock | Stock |
| Material | Sb450 |
| Thickness | 1mm-30mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Model NO. | ZD-HRC |
|---|---|
| Application | Container Plate |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Model NO. | ZD-HRC |
|---|---|
| Application | Container Plate |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Model NO. | Q235A Q235B Q235C |
|---|---|
| Stock | Stock |
| Material | Q235A Q235B Q235C |
| Thickness | 1mm-30mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Model NO. | ZD-HRC |
|---|---|
| Application | Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Model NO. | ZD-HRC |
|---|---|
| Application | Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |