| Model NO. | S355JR Seamless Square Tubes |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Model NO. | 45# Seamless Square Tubes |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Model NO. | Q390 Seamless Square Tube |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Model NO. | ZD-HRSFBW |
|---|---|
| Lengh | Custom Made |
| Width | 12-300mm |
| Thickness | 3-60mm |
| Section Shape | Rectangular |
| Model NO. | ZD-HRSFBW120 |
|---|---|
| Product Name | Steel Flat Bar |
| Payment Term | 30%T/T Advance + 70% Balance |
| Alloy Or Not | Custom Made |
| MOQ | 3tons |
| Model NO. | ZD-HRSFBW |
|---|---|
| Product Name | Steel Flat Bar |
| Payment Term | 30%T/T Advance + 70% Balance |
| Alloy Or Not | Custom Made |
| MOQ | 3tons |
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
|---|---|
| Section Shape | Round |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Production Standards | ASTM/JIS/AISI/DIN/BS/En/GB |
| Model NO. | ZD-HRSSP20E123 |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round |
| Product Name | Seamless Pipe |
| Lenght | 12m, 6m, 6.4m, As Required |
| Model NO. | ZD-HRSSP20E123 |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round |
| Product Name | Seamless Pipe |
| Lenght | 12m, 6m, 6.4m, As Required |
| Model NO. | Hot Rolled Seamless Pipe |
|---|---|
| Usage | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration, Special Purpose |
| Section Shape | Round |
| Product Name | Seamless Pipe |
| Lenght | 12m, 6m, 6.4m, As Required |