| Technique | Hot Rolled |
|---|---|
| Application | Mold & Dies, Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate |
| Special Use | Cutting Tools, Measuring Tools, Cutters In Common Steel, High-strength Steel Plate, Wear Resistant Steel, Silicon Steel |
| Stock | Stock |
| Material | A36 /S235 /S275jr /S355jr DC01//Ss400/SA283 Etc... |
| Technique | Hot Rolled |
|---|---|
| Application | Mold & Dies, Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate |
| Special Use | Cutting Tools, Measuring Tools, Cutters In Common Steel, High-strength Steel Plate, Wear Resistant Steel, Silicon Steel |
| Stock | Stock |
| Material | A36 /S235 /S275jr /S355jr DC01//Ss400/SA283 Etc... |
| Model NO. | ZD-SSCOIL |
|---|---|
| Material | 201/202/304/309/309S/310/310S/304/304L/316/316L |
| Thickness | 0.1mm-13mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Roll Weight | 0.5t-25t |
| Model NO. | ASTM A283GRC A284GRB A306GR55 Q235 |
|---|---|
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Thickness | 1mm-30mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Model NO. | A283GRC |
|---|---|
| Application | Construction Materials |
| Edge | Construction Materials |
| Stock | Stock |
| Material | A283grc |
| Model NO. | SB450 |
|---|---|
| Stock | Stock |
| Material | Sb450 |
| Thickness | 1mm-30mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Model NO. | ZD-HRC |
|---|---|
| Application | Container Plate |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Tolerance | ±1% |
|---|---|
| Product Name | Q195 Q235 Ms Mild HR Steel Coil Black Carbon Steel Coil A36 S235jr S355 SS400 |
| Business Type | Manufacturer |
| Item No | B879 |
| Decoiler | Hydraulic |
| Model No | SA210 ASTM A213 T12 |
|---|---|
| Price Term | CIF CFR FOB EX-WORK |
| Product Name | Q195 Q235 Ms Mild HR Steel Coil Black Carbon Steel Coil A36 S235jr S355 SS400 |
| Hrb | Full Hard |
| Product Category | Carbon Steel Coil |
| Model NO. | ZD-HRC |
|---|---|
| Application | Container Plate |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |