| Model NO. | ZD-HRC |
|---|---|
| Application | Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Model NO. | ZD-hrp |
|---|---|
| Technique | Hot Rolled |
| Application | Mold & Dies, Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate |
| Special Use | Cutting Tools, Measuring Tools, Cutters In Common Steel, High-strength Steel Plate, Wear Resistant Steel, Silicon Steel |
| Stock | Stock |
| Model NO. | ZD-HRSU |
|---|---|
| Material | S240gp/S270gp/S330gp/S355gp/S390gp/S460ap |
| Custom Made | Yes |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Production Standards | ASTM/JIS/AISI/DIN/BS/En/GB |
| Model NO. | ZD-hrc |
|---|---|
| Application | Boiler Plate |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Edge | Slit Edge |
|---|---|
| Stock | Stock |
| Material | Q195 Q235 Q355 Ss400 S23jr S355jr A36 |
| Thickness | 1mm-30mm |
| Width | 10mm-3000mm |
| Model NO. | S235J2 |
|---|---|
| Technique | Hot Rolled |
| Application | Mold & Dies, Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate, Construction Used |
| Special Use | Cutting Tools, Measuring Tools, Cutters In Common Steel, High-strength Steel Plate, Wear Resistant Steel, Silicon Steel, Construction Used |
| Stock | Stock |
| Model NO. | JIS G3106 SM400A SM400B SM400C SM490A SM490B SM490 |
|---|---|
| Technique | Hot Rolled |
| Application | Mold & Dies, Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate |
| Special Use | Cutting Tools, Measuring Tools, Cutters In Common Steel, High-strength Steel Plate, Wear Resistant Steel, Silicon Steel |
| Stock | Stock |
| Technique | Hot Rolled |
|---|---|
| Application | Mold & Dies, Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate |
| Special Use | Cutting Tools, Measuring Tools, Cutters In Common Steel, High-strength Steel Plate, Wear Resistant Steel, Silicon Steel |
| Stock | Stock |
| Material | A36 /S235 /S275jr /S355jr DC01//Ss400/SA283 Etc... |
| Technique | Hot Rolled |
|---|---|
| Application | Mold & Dies, Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate |
| Special Use | Cutting Tools, Measuring Tools, Cutters In Common Steel, High-strength Steel Plate, Wear Resistant Steel, Silicon Steel |
| Stock | Stock |
| Material | A36 /S235 /S275jr /S355jr DC01//Ss400/SA283 Etc... |
| Model NO. | ZD-GC06 |
|---|---|
| Application | Container Plate |
| Edge | Slit Edge |
| Stock | Stock |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |